Goldenbaytour :

Golden Bay Tour

373288 196312090463043 1449843372 n 150x110 Golden Bay TourYurtdışında tatil mi istiyorsunuz? Bütçenizin yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz? Sizin için yine bir tur fırsatı araştırdık. İskandinavya ve Fiyortlar için tur imkânı bulunan Bay Golden Tur karşınızda. İskandinavya’ya gerçekten ucuz bir fiyata gidip müthiş bir programla dinlenebilirsiniz. İki kişilik oda fiyatı sadece 2299 £ olmakla beraber, her şey dahil!

İşte şimdi tatil için tatil programını sunuyoruz;

20 TEMMUZ  2012 CUMA : İSTANBUL / KOPENHAG

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour – Türk Hava Yolları kontuarı önünde sabah 07:00 de buluşma. Golden Bay Tour rehberinin gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından, Türk Havayolları’na  ait TK 1783 nolu sefer ile 08:55 da İskandinavya’nın 4 ülkesinden biri olan, kişi başı gelir itibarı ile dünyanın en zengin, en ferah ve en düzenli ülkelerinden biri olarak kabul edilen Danimarka Krallığı’nın başkenti Kopenhag’a hareket ve yerel saat ile 11:15 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel ve düzenli şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Christianborg Kalesi (günümüzdeki Parlamento Binası), Kraliyet Tiyatrosu, Rosenborg Kalesi, Amalienborg Sarayı, eski Borsa Binası, Deniz Kızı heykeli, Kopenhag Belediye Binası ve Tivoli Bahçeleri göreceğimiz yerler. Tur’dan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşamüzeri havanında geç kararmasından ötürü rehberiniz ile birlikte ünlü Belediye Meydanı’ndan yürüyerek trafiğe kapalı alışveriş caddesi üzerinde kısa bir gezinti yapabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

21 TEMMUZ 2012 CUMARTESİ : KOPENHAG / OSLO

22 TEMMUZ 2012 PAZAR : OSLO – FLAM – VANGNES – BALESTRAND

23 TEMMUZ  2012 PAZARTESİ : BALESTRAND – SOGNEFJORD – BERGEN

24 TEMMUZ 2012 SALI : BERGEN / STOCKHOLM

25 TEMMUZ 2012 ÇARŞAMBA : STOCKHOLM

26 TEMMUZ 2012 PERŞEMBE : STOCKHOLM / GEMİ / TALLİN

27 TEMMUZ 2012 CUMA : TALLİN

28 TEMMUZ 2012 CUMARTESİ : TALLİN / HELSİNKİ

29 TEMMUZ 2012 PAZAR : HELSİNKİ / İSTANBUL

TOPLAM 09 GECE / 10 GÜN

Goldenbaytour: Yeni Yıl Avustralya & Tazmanya & Yeni Zelanda 4.899 €

27 ARALIK 2012 PERŞEMBE :İSTANBUL / SİNGAPUR

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour –Singapur Havayolları kontuarı önünde sabah 10:30 da buluşma. Misafirlerimize program detaylarını içeren kitapçıkların ve içinde seyahat esnasında kullanabileceğiniz bazı malzemeleri ihtiva eden çantaların dağıtımının ardından check-in, pasaport ve gümrük kontrollerini gerçekleştireceğiz. Ardından SQ 391  nolu sefer ile öğlen 13:25 de dünyanın en gelişmiş, en zengin ve en temiz ülkelerinden biri olan Singapur’a hareket. Geceleme uçakta.

28 ARALIK 2012 CUMA :SİNGAPUR / SYDNEY
Sabah yerel saat ile 05:55 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek veya alışveriş yapmak için serbest zaman. Akşam saat 17:00 de havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra dünyanın en büyük yolcu uçağı olan, yeni jenerasyon, çift katlı, Airbus A-380 tipi SQ 221 nolu sefer ile 20:35 de 1769 da ünlü İngiliz denizci Kaptan James Cook tarafından tesadüfen bulunmuş kıta olarak bilinen Avustralya’nın (Okyanusya) doğu kıyısındaki en büyük ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Sydney’e hareket. Saat farkından dolayı geceleme uçakta. (Avustralya’ya giriş yaparken lütfen üzerinizde veya valizinizde açık yiyecek, açık meyve, paketi açılmış şekerleme ve çikolata bulundurmayınız. Aksi durumda Avustralya gümrük muhafızları’nın uygulayacağı cezai müeyyideden şirketimiz ve rehber kesinlikle sorumlu değildir !!!)

29 ARALIK 2012 CUMARTESİ :SYDNEY
Sabah yerel saat ile 07:40 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu muhteşem güzellikteki şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında dünyaca ünlü deniz kabuğu şeklindeki Sydney Opera Binası (bu binayı mimarı bir restoranda peçete kağıdı üzerine çizip projelendirmiştir), (turumuz esnasında Opera Binası ziyaret edilecektir) Harbour Bridge, Darling Harbour, şehrin en hareketli bölgesi olan Kings Cross ile Sydney’e ilk gelen göçmenlerin mahalleleri olan Paddington ve Rocks, ata binenlarin gözde parkı Hyde Park, Centennial Park, Camp Körfezi, kıtanın ilk askeri kışlası olan Barracks, Noel’de ve yılbaşında binlerce insanın toplanıp eğlenceler düzenlediği, ayrıca surf ve dalgalara karşı büyük sandal yarışmalarının yapıldığı, barların, pubların, restoranların bulunduğu ünlü Bondi Beach, Tamarama Beach göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Alışverişlerinizi Sydney’in büyük mağazalarından yapabilirsiniz. Ancak alışveriş yaparken sizlere tavsiyemiz Sydney’in en eski binalarından biri olan Queen Victoria Building’e mutlaka uğramanızdır. Akşam yemeğinizi pubların ve barların yoğun olarak bulunduğu bölge olan Darling Harbour’da alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

30 ARALIK 2012 PAZAR :SYDNEY
Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük yemekli Blue Mountains turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk önce özel otobüsümüz ile bir doğal yaşam parkı olan ve kıtanın vahşi hayat tarzına en yakın olabileceğiniz, yer olarak da değerlendirebileceğimiz Featherdale’e gideceğiz. Burada kıtanın sembolü olan kanguruları, koalaları, wombad’leri ve çizgi filmi bulunan dünyaca ünlü Tazmanya Canavarını görerek bu hayvanları ellerinizle besleme imkanına sahip olacaksınız. Daha sonra Avustralya’nın en büyük kanyonunun mistik kokulu vahşi tabiatına hayran kalacaksınız. Ayrıca bir Aborijın (Avustralya yerlisi) efsanesi olan 3 Kız Kardeşler (3 Sisters) Kayalıklarını ve yeşille gökyüzü mavisinin birbirine karıştığı Mavi Dağları izleyeceksiniz. Geceleme otelimizde.

31 ARALIK 2012 PAZARTESİ :SYDNEY (YILBAŞI – İYİ SENELER)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Hunter Vadisi turuna katılabilirler. Bu tur esnasında Avustralya’nın en eski ticari şarap üretim alanını göreceksiniz. 7000 hektar üzerinde 150 yıldır üretimde olan bölge dünyanın en iyi şarap üretilen alanlarından birisi olarak ünlenmiştir.  Akşam ise yılbaşı eğlenceleri için hazırlanan ve dünyaca ünlü havai fişek gösterilerinin yapıldığı Sydney Köprüsünü ziyaret etmenizi, gecenin ilerleyen saatlerinde ise Darling Harbour veya Circular Quay’de ki pub, restoran veya barlara gitmenizi tavsiye ederiz.(gece 01:00 den sonra) Geceleme otelimizde.

01 OCAK 2013 SALI :SYDNEY / HOBART
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra dünyanın en zengin, en macerapest ve en çılgın kişilerinden biri olarak bilinen, iş hayatındaki başarılarından ötürü İngiltere Kraliçesi tarafından Sir ünvanı ile taltif edilmiş Richard Branson’un Havayolu Virgin Blue Havayolları’na ait DJ 1530 nolu sefer ile 09:50 de Okyanusya Kıt’a sının en güneyinde bulunan ve Avustralya’nın bir parçası, muhteşem doğal güzelliklere sahip, ünlü Tazmanya Canavarı’nın vatanı sayılan Tazmanya’nın başkenti Hobart’a hareket ve 11:45 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce Hobart şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

02 OCAK 2013 ÇARŞAMBA :HOBART
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği kesinlikle kaçırılmamasını tavsiye ettiğimiz Bruny Island Cruises (Bruny Adası Tekne Turu) programına katılabilirler. Bu turumuzda denizlerin 4×4 ü olarak adlandırılan 3 adet 300 beygirlik yüksek teknoloji deniz motorları ile desteklenmiş büyük 12,5 metre uzunluğunda zodiaclar’la özel bir kıyafet giyerek Güney Yarım Küre’nin en dik kayalıklarını, bölgeye özgü kürklü deniz foklarını, şişe burunlu yunusları, göç yolları üzerinde bulunan ve sadece bu bölgede sıkça görülebilen kambur balinaları, küçük penguenleri, deniz kartallarını, albatrosları ve daha bir çok çeşit deniz kuşu ile memeli deniz hayvanını görme imkanına sahip olacaksınız. (Bu turun gerçekleşebilmesi hava ve deniz şartlarına bağlıdır)  Geceleme otelimizde.

03 OCAK 2013 PERŞEMBE :HOBART / MELBOURNE
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra DJ 1321 nolu sefer ile saat 10:25 de Avustralya’nın (Okyanusya) doğu kıyısındaki en büyük 2.nci şehri olan Melbourne’a hareket ve 11:40 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Anzak Anıtı, Fitzroy Bahçeleri, Melbourne Müzesi, Kaptan Cook’un Evi, Botanik Bahçeleri, Kriket Sahaları, Olimpiyat Bölgesi, St Paul Katedrali, ünlü Flinders Caddesi ve tarihi Tren Garı göreceğimiz yerler. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşamüzeri  alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

04 OCAK 2013 CUMA :MELBOURNE
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük muhteşem Puffing Billy, Warook Çiftliği ve Philips Adası turuna katılabilirler. Bu tur esnasında tren ile Dandenongs Dağına çıkacak, Warook Çiftliğinde Andrew ve Pru’nun misafiri olup, tipik bir Avustralya Çiftliğindeki yaşantıya tanık olacak ve akşam gün batımı Philip Adasına geçerek dünyanın en küçük penguenlerinin yuvalarına dönüşlerini çok yakından görebileceksiniz. Geceleme otelimizde.

05 OCAK 2013 CUMARTESİ :MELBOURNE / CHRISTCHURCH
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Virgin Havayolları’na ait DJ 60 nolu sefer ile saat 10:00 da gün çizgisine en yakın ülkelerden, Polinezya kültürünün hem en renkli hem de son derece modern ülkesi Yeni Zelanda’nın güneyindeki en büyük şehirlerden Christchurch’e hareket ve yerel saat ile 15:15 de varış. (Bugün içerisinde Melbourne / Christchurch uçuşu aktarmalı ve daha geç gerçekleşebilir) Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

06 OCAK 2013 PAZAR :CHRISTCHURCH
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bu güzel ve şirin şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında İngiltere dışındaki küçük bir İngiltere gibi olan, Victoria ve Edward tarzı binaların ve parkların çevrelediği bu şehirdeki turumuzda, Lyttleton tüneli, Remembrance Köprüsü, Christchurch Katedrali, Canterbury Müzesi ve 30 hektarlık bir alana kurulmuş botanik bahçe göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca şehir turumuz esnasında ünlü Uluslararası Kutup Merkezi’ni ziyaret edip Avon Nehri üzerinde Punt diye adlandırılan eski İngiliz tipi küçük sandallarla hoş bir gezinti yapacağız. Uluslar arası Kutup Merkezi 1950’den beri Amerikan Hükümeti’nin güney kutbunda yaz yaşandığı sırada yürüttüğü çalışmaların sergilendiği müzeyi ziyaret edecek ve Christchurch’de ki Antartik bağ, (1900’lerde Kaptan Scott’un Lyttelton’dan başlamak suretiyle güney kutbuna yaptığı gezi ile başlar.) Güney kutbundaki donmuş hayatı anlamlandırmanızı sağlayacaktır. Bu tur esnasında kutup bölgesindeki yaşam şartlarını yakından tanıma fırsatı bulabileceksiniz. Sonrasında ayaklarımızın yerden kesileceği “ Gondola” teleferiğine binerek şehrin nefis kuşbakışı manzarasına şahit olacaksınız. (Gondola Teleferiği 2010 yılında olan depremden ötürü zarar gördüğünden şu an için çalışmamaktadır. Ancak gerekli tamiratlar ve testlerden sonra 06 Ocak 2013 günü işlevselliğini tekrar kazandığında Gondola Teleferiğine binebileceksiniz) Turdan sonra alışveriş yapmak ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

07 OCAK 2013 PAZARTESİ :CHRISTCHURCH / AUCKLAND
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) Check-in, pasaport ve gümrük kotrollerinden sonra Virgin Blue Havayolları’na ait DJ 3097 nolu sefer ile 09:40 da ülkenin kuzeyindeki en büyük şehir olan Auckland’a hareket ve 11:00 de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce Auckland şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Auckland Limanı ve Köprüsü, Şehir Katedrali, Marina, Üniversite Binası, Auckland Müzesi (müze içerisinde günün belirli saatlerinde Maori Yerlilerinin yapmış oldukları kültürel performanslarını izleyeceksiniz) , Kelly Tarlton Sualtı Dünyası, Mission Point Bölgesi, şehrin tam içinde bulunan Eden Yanardağı, Parnell Village göreceğimiz yerler. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

08 OCAK 2013 SALI :AUCKLAND
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük ve kesinlikle kaçırılmamasını tavsiye ettiğimiz dünyaca ünlü Rotorua turuna katılabilirler. Bu tur esnasında gayzerleri (doğal sıcak su kaynakları), Kaynak Sularını görecek ve muhteşem doğa manzarasının içerisinde Yeni Zelanda’nın esas sahipleri olan Maori Yerlilerinin yaşadığı alana gelecek, onlarla tanışacak ayrıca burada çamur banyosu yapma imkanına da sahip olacaksınız. (Maori Yerlileri yüzyıllardan beri Yeni Zelanda’nın bu kuzey bölümünde yaşamaktadırlar. Doğal sıcak suların getirdiği avantaj ile ısınma ve yemek pişirme işlemlerini yer altından fışkıran sular ile çözmüşlerdir. Ayrıca bu bölge Maori Yerlileri’nin geleneklerine uygun olarak geçmişte ve günümüz Yeni Zelanda’sın da hangi şartlar altında yaşadıklarını görebilmeniz açısından en uygun yerdir) Bu arada turunuz esnasında dünyanın en yeşil alanı olan Waikato Bölgesini, Tepelerini ve 265 mil uzunluğundaki Nehrin kollarını göreceksiniz. (Bu tur yaklaşık olarak 8-10 saat civarında sürmektedir.) Geceleme otelimizde.

09 OCAK 2013 ÇARŞAMBA :AUCKLAND
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler Yeni Zelanda’nın dünyaca ünlü denizcilik müzesini ziyaret edebilirler. Bu müzede Polinezya ve Maori yerlilerinin el yapımı savaş teknelerini, Avrupa’lı tüccarların keşif seyahatlerinde kullandıkları malzemeleri, ilk Avrupa’lı göçmenler ile ilgili bilgileri, balina ve fok balığı avcılığında kullanılan malzemeleri ve daha bir çok şeyi görerek ülkenin denizcilik tarihine yakından şahit olacaksınız. Alışverişlerinizi Auckland’ın en şık bölgesi Parnell Village’dan yapabilirsiniz.

10 OCAK 2013 PERŞEMBE :AUCKLAND / SİNGAPUR / İSTANBUL
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Singapur Havayolları’na ait SQ 286 nolu sefer ile 13:35 de Singapur’a hareket ve yerel saat ile 19:00 da varış. Burada yapılacak bir aktarmadan sonra SQ 490 nolu sefer ile 23:20 de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

11 OCAK 2013 CUMA :İSTANBUL
Sabah yerel saat ile 04:55 de varış. Turumuzun sonu.

TOPLAM 15 GECE / 16 GÜN

Bu programın Singapur / Sydney arasındaki uçuş, çift katlı ve günümüzün en modern uçağı olan Airbus A-380 ile gerçekleştirilecektir.

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
© 2020 Ekonomik Tatil Fırsatı. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie