RAMAZAN BAYRAMINDA KAPADOKYA TURU

572499451_shutterstock_129874862

RAMAZAN BAYRAMI KAPADOKYA TURU

3 Gece 4 Gün (2 gece otel konaklamalı)

439 ,00 TL

2 kişilik oda da kişi başı
 
Kalkış Tarihi : 16.07.2015

 GÖREME – ÜRGÜP –  IHLARA VADİSİ – AVANOS – ÇAVUŞİN

1.GÜN : İSTANBUL- KAPADOKYA

 

22:00 İncirli Ömür Plaza 
22:30 Beşiktaş Yıldız Camii önü
23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü
23:15 Kartal yemek Center
23:30 Çayırova Mc Donalds
24:00 İzmit Halk Evi önünden katılacak misafirlerimiz ile Tatil.com otobüs içi ikramları eşliğinde yolculuğa başlanıyor.
 
 
2.GÜN : GÖREME – ÜRGÜP – ASMALI KONAK – UÇHİSAR KALESİ -KIZILVADİ

 

Saat 04:30 Ankara Söğüt Özü Ulusoy Dinlenme Tesisleri önünden katılacak misafirlerle Nevşehir – Niğde – Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ`a borçlu olan, Perslerin Güzel Atlar Diyarı; diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yola çıkılıyor. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Aksaray – Nevşehir yolu üzerindeki 1231-1239 yıllarına tarihlenen Ağzıkarahan Kervansarayı`nı görüyor ve konaklama yapacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme sonrası kısa bir süre dinleniyoruz.( Doluluk nedeniyle otele oğleden sonra girilmesi gerekirse gezi programı öne alınabilir. Bu nedenle hazırlıklı olunmasın da yarar vardır.) Öğleden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri ), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil`in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya`nın lezzetli şaraplarını tatma imkanı. Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya`nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Buradan Asmalı Konak ( Panaromik ) dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa Paşa`ya gidiyoruz. Sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi`ni ( Panaromik ) seyretme ve fotoğraflama imkanı. Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, Güneşin Batımını seyredeceğimiz Kızıl Vadiye hareket ediyoruz. Burada güneşin batışını seyrettikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

 

3.GÜN : ÇAVUŞİN – PAŞABAĞ – AVANOS – HACI BEKTAŞ – I VELİ

 

 Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında ( Kahvaltı öncesi BALON TURU Ekstra ) EKSTRA BALON TURU (Sabah saat 5.00-05.30 arası, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı konakladığımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar uzman ekipler tarafından uçuşa hazırlanırken, kahvaltımızı hafif bir şekilde yapıyoruz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlayacaklardır. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş sonunda konuklarımız için özel bir kutlama yapılacak, ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası verilecektir. 07.00-07.30 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.)

 

Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ`da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginc peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisi ardından Çanak-Çömleği ile meşhur Avanos`a gidiyoruz. Avanos`da Kızılırmak`ı görüp çamurundan yapılan çanak – çömleklere dair bilgi alıyoruz. Güvercinlik Vadisi`ni gördükten sonra Horasan`da dünyaya gelen, 13.yy`dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli`nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş_ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu ( Dergah Avlusu), Birinci Avlu ( Nadar Avlusu ) gezip dönüşte bir halı atölyesinde en eski el sanatlarımızdan olan ve dünyaca ünlü Türk halılarına örnekler görüyoruz. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesi ( Kuzu Gecesi ) gidiyoruz.( Ekstra )

 

4.GÜN : DERİNKUYU – NARLIGÖL – IHLARA VADİSİ

 

Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında ilk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri ( veya Kaymaklı Yeraltı Şehri ) sonrasında Narlıkuyu Krater Göl`ünde vereceğimiz serbest zaman sonrası Melendiz Çayı`nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi`ne gidiyoruz. Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. İstanbul`a doğru yola çıktığımızda Tuz Göl`ü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara – Bolu güzergahında yol alarak akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Tatil.com Organisazyonun`da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

EK HİZMETLER:

 

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,Toplam bedeli Tam: 90,00 TL Hacı Bektaş-ı Veli Turu + Müze Kart ( Kültür Bakanlığına Ait Müzelerde 1 Yıl Ücretsiz Geçerlidir.) Sarı basın kartı, 65 Yaş uzeri ve 7/17 yaş konuklarımız kimlik ibraz etmek kaydı ile 50,00 TL, ödeyeceklerdir. Bu ücretler istenildiği takdirde satış ofislerimizde fatura karşılığı ve taksitlendirilerek tahsil edilecektir.

 

0-7 YAŞ COCUKLARDAN EK HİZMET UCRETİ ALINMAMAKTADIR.

 

 GENEL OZELLİKLER

 

Gezi süresi 3 gece 4 gün olup 2 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda tatil.com sorumluluğu yoktur.

 

Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-29 kişi arası lüks küçük otobüs (midibas) 29 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.

 

Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde tatil.com 1 (Bir) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 

  572499451 shutterstock 129874862 150x150 RAMAZAN BAYRAMINDA KAPADOKYA TURU 578912592 shutterstock 117292150 150x150 RAMAZAN BAYRAMINDA KAPADOKYA TURU 721888427 shutterstock 142558930 150x150 RAMAZAN BAYRAMINDA KAPADOKYA TURU 1071229162 shutterstock 74644219 150x150 RAMAZAN BAYRAMINDA KAPADOKYA TURU 1813573111 shutterstock 78526075 150x150 RAMAZAN BAYRAMINDA KAPADOKYA TURU 2004099918 shutterstock 114323002 150x150 RAMAZAN BAYRAMINDA KAPADOKYA TURU

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

© 2020 Ekonomik Tatil Fırsatı. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie