ramazan bayramına özel karadeniz turu

3333411-rize4

BOYDAN BOYA KARADENİZ TURU

YAYLALAR – BATUM VE SİNOP DAHİL

6 GECE -7 GÜN (5 GECE OTEL KONAKLAMASI)

814,00 TL
2 kişilik oda da kişi başı
 
Kalkış Tarihi : 18.07.2015

AMASYA – ORDU – TRABZON – AYASOFYA – SÜMELA MANASTIRI – RİZE –  AYDER YAYLASI – BATUM – UZUNGÖL – GİRESUN – SAMSUN 

1.GÜN GECE YOLCULUĞU

21:00 Bakırköy Boyner Önü

22:00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü

23:00 Kadıköy Eski Salı Pazarı

23:15 Kartal Yemek Center

23:30 Çayırova Mc Donalds Önü

00:15 İzmit Halk Evi Önü

04:30 Ankara Armada Önü Turumuza katılacak misafirlerimizin alınması ardından yolculuğumuz aracımızda yapacağımız ikramlar eşliğinde Bolu – Ankara yolu üzerinden Amasya`ya başlayacaktır.

2.GÜN: AMASYA – HAZERANLAR KONAĞI – FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI – ORDU – BOZTEPE

Sabah 07.30 – 08.00 saatleri arasında Osmancık`ta verdiğimiz kahvaltı molamızın ardından 09.30`da Amasya`ya varıyoruz. Gezimize 1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerinin Cumbalarını izliyoruz. Ardından Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkını geziyoruz. İçinde İlhanlılar Döneminde kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik Döneme ait olduğuna inanılan ve mitolojiye göre Ferhat`ın, Şirin`e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. En son olarak da Amasya`yı tepeden görebileceğimiz ve fotoğraflarımızı çekebileceğimiz Amasya Kalesi ve Kaya Mezarlarını panoramik olarak da görebileceğimiz Çakallar Tepesini ziyaret ediyoruz. Buradan öğle yemeğimiz için serbest zaman vermek üzere şehir merkezine iniyoruz. Bölgesel lezzetlerin tadılabileceği merkezde yemek molamızın ardından Amasya gezimizi tamamlıyoruz. Gezimiz sonrası Orduya hareket ediyoruz. Rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü olan Boztepe Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı sözünün mekanı olan Boztepe`ye çıkıyoruz. Ordu`yu ve Karadeniz`i ayaklarımızın altında hissedeceğiz. Serbest zamanımızın ardından, 1896 yılında yapılan ve günümüzde Etnografya Müzesi olarak kullanılan Paşaoğlu Konağını geziyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama : Yalçın Otel veya Hampton by Hilton Ordu

Sabah Kahvaltısı: Osmancık Ulusoy Tesislerinde ekstra olarak alabilirsiniz.

Öğle Yemeği: Amasya Lalehan Restoran. Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Toyga Çorbası, Salata, Bakla Dolması, Keşkek, Zeytinyağlı Bamya, Çoban Kavurma, Fırında Köfte (Ekstra 30 TL)

Akşam Yemeği : Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

3.GÜN: ORDU – ALTINDERE MİLLİ PARKI – TRABZON – AYASOFYA – TELKARİ ATÖLYESİ – SOĞUKSU MEVKİ – ATATÜRK KÖŞKÜ – SÜMELA MANASTIRI – MAÇKA – ZİGANA

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Ordu`dan ayrılarak Giresun üzerinden Karadeniz`in en gelişmiş kenti olan Trabzon`a varıyoruz. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet`in Trabzon`u almasıyla camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz bu gezintide Trabzon`a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintinin ardından Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz, burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkte 1934 ve 1937 yıllarında iki kez kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Akçaabatta öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ`ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan SÜMELA MANASTIRI`NIN mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri, Kaya Freskleri gezisi ardından Bu mimari harikası manastıra ulaştığınızda karşısında Zigana Dağı`nın heybetiyle, icinde bulunduğunuz Sümela Manastırı`nın ihtişamıyla kendinizi kaybedeceğiniz bu tarih kokan mekanda rehber anlatımı ve serbest zamanın ardından Karaca Mağarasına ulaşmak için Zigana Dağlarına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Trabzon`u Gümüşhane`ye bağlayan Zigana Geçiti`ni aştıktan sonra eşsiz bir dağ manzarası ile 2010 rakımda fotoğraf molasının ardından Gümüşhane torul yolu üzerinden damlataş mağaralarının en iyi örneklerinden biri toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarasına ulaşıyoruz. Bir doğa harikası olan mağarayı gezerken sarkıtlar, dikitler, sütunları ve org desenli duvarların görüntüsünden büyüleneceksiniz. Konaklama ve akşam yemeğini alacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama : Trabzon Anıl Otel

Öğle Yemeği: Akçaabat SARAY KÖFTE ( Ezme + Bulgur Pilavı + Kaygana + Piyazlı Salata + Köfte + Patates Tava + Biber + Ayran + Su + Saray Sarması (tatlı) + Semaverde Çay ) (Ekstra 30 TL)

Akşam Yemeği: Yöresel Yemekler ve Karadeniz Gecesi

4.GÜN SÜRMENE – MEMİŞOĞLU KONAĞI – RİZE – RİZE KALESİ – RİZE BOTANİK PARKI – RİZE BEZİ – CAT VADİSİ – ZİLKALE – AYDER YAYLASI – FIRTINA DERESİ – RAFTİNG – MİKRON KÖPRÜSÜ – GELİN DÜVENİ ŞELALESİ

Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra bıçağın anavatanı Sürmene’ye doğru hareket ediyoruz.Sürmene de Sürmene bıçaklarını yapımını görüp alışveriş yapma imkanı buluyoruz.Sürmene’den Rize’ye hareket ediyoruz.Rize de çay fabrikasını ,Rize bezi fabrikalarını geziyor ve alışveriş yapıyoruz.Fırtına deresine geçerek Fırtına Deresi`nin yanında öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz böreği, Kara Lahana Sarması, Kırmızı Benekli Alabalığının tadına bakıyoruz. Keyifli öğle yemeğinin ardından,

Arzu eden konuklarımız icin farklı tur alternatiflerimizi değerlendiriyoruz.

1.Seçenek: Eski Ticaret Yolunu korumak için kurulmuş olan ZİLKALE ve ORTANKÖYÜ GEZİSİ (Zil Kalenin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız ) (35 TL)

Çamlıhemşinden bineceğimiz minibüslerle SEVDALUK dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva köyünü görerek orijinal Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Buradaki serbest zaman sonrası fırtına vadisinin vahşi doğasında yükselen Zilkale-ye geçiyoruz.(Zil Kale`nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız.)

2.Seçenek: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG (55 TL)

Gezimizin sonrasında, Fırtına Deresi`ni takip ederken kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresi`nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası. Kaçkar Dağları`nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylasında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Galerdüzü ve Kalegon gezileri sonrası yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Otelimize hareket ediyoruz. Akşama yemeği ve konaklama.

 

Konaklama: Kaptanlar Yayla konaklaması

AKŞAM YEMEĞİ ARDINDAN KEMENCE İLE HORON GECESİ 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Pınar Alabalık Tesisleri (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

5. GÜN PAKET FİYATINA DAHİL TAM GÜN BATUM TURU – GONİO ( APSAROS ) KALESİ – ÇORUH NEHRİ BOTANİK BAHÇESİ – RESİM VE GÜZEL SANATLAR MÜZESİ – TİYATRO BİNASI – MEDEA HEYKELİ – BATUM LİMANI – MERYEM ANA KATEDRALİ – ORTA CAMİİ – SARP SINIR KAPISI – HOPA

Sabaha otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız Sarp sınır kapısı oluyor. Ülkemizi Gürcistan`a bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehrinin Karadeniz`e dökülen yerine konumlandırılmış Batum`a giriş gerçekleştiriyoruz. Batum`da ilk olarak küçük bir sahil kasabası olan Gonio`ya gidiyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia`yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü`nün altından Çoruh Nehri`nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli`ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı`na gidiyoruz, Batum`un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanında, Altın renkli Poseidon Heykeli`ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali`ni ziyaret ediyor sonrasın da alışveriş icin serbest zaman veriyoruz. Ardından Sarp sınır kapısından çıkış gerçekleştirerek konaklama ve akşam yemeğimizi alacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.

ÖNEMLİ UYARI: Batum Girişlerinizde Resimli ve TC. Kimlik Numaranızın yazılı olduğu kimlik (nüfus kağıdı) bulundurmak ZORUNLUDUR. Ehliyet veya Pasaport ile giriş YAPILAMAZ. 16 TL olan yurt dışı çıkış harcı misafirler tarafından ödenmektedir.

TC. VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. ELEKTRONİK VİZE GEÇMEMEKTEDİR. BELGE EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

ÇOCUKLAR DAHİL RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KiMLiKLER GİRİŞ YAPAMAZ.

ÖNEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM`A geçişleri için NOTER onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir.

Konaklama: Kaptanlar Yayla konaklaması

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği Lazuri Megruli Restoran veya Serbest Zaman: Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Çorba – Hacapuri (Peynirli Pide) -Peynir Tabağı – Patates – Mantar veya Hinkoli (Buyuk Mantı) – Et şiş veya Tavuk Şiş – Salata + Armut Suyu ve Çay )(Ekstra 35 TL)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

6.GÜN: UZUNGÖL – KARASTER – LUSTRA – YAYLAÖNÜ YAYLALARI – TİREBOLU – GİRESUN – GİRESUN KALESİ – ORDU – SAMSUN

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Karadeniz`in simgesi haline gelen Uzungöl`e hareket ediyoruz. Sonrasında Uzungöl`de gezimize minibüslerimize binerek devam ediyoruz. Karaster – Lustra – Yaylaönü yaylalarını görmek üzere yola çıkıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde birçok yayla daha görme şansınız olacaktır. Karaster – Lustra Yaylaönünde vereceğimiz molalarda fotoğraflar çekebilir birçok güzelliği aynı anda görebilirsiziniz. Karadeniz`in bir ucundan diğer bir ucuna doğru harekete geçiyoruz. Tirebolu`da Karadeniz`in iki incisi Çay ve Fındık Fabrikasının bulunduğu yere ulaşıyoruz. Burada hem çayın yapımını tarihini hem de bahçeden demliğe giden sürecini göreceğimiz Çay Fabrikası gezimizi yapıyoruz. Ardından Fındık İmalathanesini görüyoruz. Alışverişimiz sonrasında yola çıkıyoruz. Aklımıza fındık ile gelen, kirazın ise anavatanı olan Giresun`dan geçerken yakın tarihimizin bir parçası, milli mücadelenin kahramanlarından Topal OSMAN`IN mezarının da içinde bulunduğu Giresun Kalesi, diğer tarafımızda ise Karadeniz`in tek adası olan Giresun Adasını panoramik olarak görüyoruz. Ordu üzerinden Samsun’a varış akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 4 yıldız My House Otel

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Şeflerin Yeri Restorant: Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi: Akçaabat Köftesi, Kuymak, Kaygana, Bulgur Pilavı, Laz Böreği, Alabalık, Saç Kavurma, İspir Fasulyesi vb (Ekstra 35 TL)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.

7.GÜN: SAMSUN – ATATÜRK HEYKELİ – BANDIRMA VAPURU SİNOP – HAMSİLOS FİYORDU – AKLİMAN – TARİHİ HAPİSHANE – SİNOP LİMANI – İSTANBUL

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Samsun geziliyor .Milli mücadelenin başlangıç şehri olan Samsun’da İlk olarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK`ün Samsun`a ilk ayak bastığı yeri simgelemek üzere yapılan İlk Adım Anıtını görüyoruz. Amisos Hazinelerini içinde barındıran Samsun Arkeloji Müzesini ziyaret ediyoruz. Buradan Samsun Meydanında bulunan ATATÜRK Heykelini görüyoruz. Sonrasında doğu park alanı içinde yer alan ATAMIZI Samsun`a ulaştıran aslına uygun olarak yapılan Bandırma Vapurunu gördükten sonra  Gerze, Yakakent üzerinden Sinop`a hareket ediyoruz. Ülkemizin en kuzeydeki ili Sinop`a ulaşıyoruz. Küçük ve şirin bir olan Sinop`ta ülkemizin tek fiyordu, yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği Hamsilos Koyu, Akliman, Maket Gemi Yapım Atölyeleri, liman, romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Hapishaneyi gezip Sinop limanda öğle yemeği için mola veriyoruz. Sinop`ta helva tatmadan ve kendinize maket gemi atölyelerinden bir tane gemicik almayı unutmayın. Sinop gezimizi tamamladıktan sonra Ankara yolu üzerinden İstanbul`a hareket ediyoruz.

EK HİZMETLER

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri Ofislerimizde Tahsil Edilmektedir. Ödeme Seçeneğine Göre Peşin, K.Kartı Tek Sefer Veya Taksitli Olarak Ödenebilir. Peşin Ödemelerde İndirim Kullanılmaz. Turda Kullanılmayan Müze Ören Yeri Ücretleri İade Edilmez. Ofislerimizde Ödeme Yapmayan Konuklarımız Otobüste Ödeme Yapabilirler. Tüm Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Rehberlik Hizmetleri İle Yaylalara Minibüs Çıkış Ücreti Toplam Ücretleri + Müze Kart ( Kültür Bakanlığına Ait Müzelerde 1 Yıl Ücretsiz Geçerlidir.) 180 TL Müze Kart, Sarı Basın Kartı 8 – 17 Yaş Çocuk Ve 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz Kimlik İbraz Etmek Kaydı İle 140 TL Ödemektedirler. 0 – 7 YAŞ MÜZE ÖREN ÜCRETLERİ ALINMAZ.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Mercedes Tourısmo veya Travego Vb. Otobüsler İle Ulaşım
Çevre Gezileri 
Otobüs İçi İkramları
Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği 
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Müze Ören Yeri Girişleri (180 TL)
 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm Öğlen Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Tüm Özel Harcamalar
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 

Yurt dışı Çıkış harcı (16 TL Batum girişinde misafirler kendileri öderler)

Daha Ayrıntılı bilgi için http://www.tatil.com/tur/ramazan-bayrami-boydan-boya-karadeniz-turu-yaylalar-batum-ve-sinop-dahil-6176?t=1 adresini ziyaret edebilirsiniz.

22FBF2F622FB2317 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu 56 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu 126 3131samsun10 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu 3333411 rize4 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu 1428916362 3 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu amasya 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu ayasofya muzesi 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turutahtaev 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turuxl front image 4 619756676 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu ayderyaylası2 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu ramazan bayramına özel karadeniz turu giresun muzesi 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu hb b 07150936 l b 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu img 3295 900 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu Batum Sokaklar 728x409 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turukent meydani batum 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turuordu 1 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu ordu dereleri 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu sümela manastiri 3 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turuŞehzadeler şehri Amasya... 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turuBandirma edited 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turulets go karadeniz 02 825x6001 150x150 ramazan bayramına özel karadeniz turu


Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

© 2020 Ekonomik Tatil Fırsatı. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie