Ramazan bayramına özel Gökçeada – Bozcaada – Çanakkale turu

660_yurt_disi_egitim_563446689

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL

GÖKÇEADA BOZCAADA ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU

3 GECE 4 GÜN (2 GECE OTEL KONAKLAMALI)

399 ,00  TL  2 kişilik oda da kişi başı

Kalkış Tarihi : 16.07.2015

GÖKÇEADA – BOZCAADA – ÇANAKKALE ŞEHİTLİK

1.GÜN : HAREKET İSTANBUL – GÖKÇEADA

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

23:30 Beşiktaş Yıldız Camii önü

24:00 İncirli Ömür Plaza önündan katılacak misafirlerimiz ile Tatil.com otobüs içi ikramları eşliğinde Gökçeada ‘ya bizi ulaştıracak Kabatepe iskelesine varıyoruz.

2.GÜN : GÖKÇEADA

Kabatepe iskelesinden bineceğimiz feribot ile Gökçeada`ya varıyoruz ilk durağımız Kefaloz koyuna. Harika plajları ile ünlü bu koyda yüzme molası veriyoruz. Kefaloz koyundan ayrıldıktan sonra Gökçeada ‘nın şarapçılığıyla ünlenmiş Rum Köylerini ziyaret etmeye başlıyoruz. İlk durağımız bir zamanlar adanın en kalabalık köyü olan Dereköy. Ardından Barba Yorgo’ nun Tavernasıyla ünlü olan Tepeköy ‘e ulaşıyoruz. Bir sonraki durağımız Dibek Kahvesi ve Sakız Muhallebisiyle ünlü olan Zeytinliköy Sakızlı muhallebilerimizi ve dibek kahvemizi içtikten sonra akşam yemeği için feribotla otelimize dönüş yapıyoruz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN : BOZCAADA

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında Geyikli – Bozcaada iskelesine varıyoruz. Feribot ile adaya geçiyoruz. Bozcaada’ ya varışımıza müteakip ada sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Adanın Türk ve Rum mahallelerinde yapacağımız geziden sonra adaya özgü şarapların yapıldığı Talay Şarap Fabrikasını (Bahar çiçeklerinin etrafı sarmasıyla birlikte ilk yeşermeye başlayan kütükler, yaz boyunca olgunlaşan üzümlerin iştah kabartan duruşları, sonbahara doğru etrafı saran bağbozumu heyecanı, feribota ve fabrikalara yetiştirilen kasa kasa üzümler, ada sokaklarını dolduran keskin kokusu ve bir kadehte son bulan yolculuğu… Bir ada şarabı içerken alacağınız keyif, lezzetinin ötesinde işte bu hikayenin canlı tanığı olmanızdan kaynaklanıyor.) geziyor ve hediyelik şaraplarımızı alıyoruz. Daha sonra yemek ve deniz molası için vereceğimiz serbest zamanın ardından feribot ile adadan ayrılıp otelimize geçiyoruz.

4.GÜN : ÇANAKKALE & GELİBOLU (ŞEHİTLİK)

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Çanakkale Gelibolu yarım adasına geçerek turumuza ilk olarak Fatih Sultan Mehmet`in 1452 de yaptırdığı Kilid-ül Bahir Kalesi’ ni gezerek başlıyoruz. Daha sonra Mecidiye Tabyaları’ nı boğazın en dar yerinden Çimenlik Kalesi manzarası eşliğinde geziyoruz. Sonrasında Seyid Onbaşı Anıtı’ na ulaşıyoruz. Seyid Onbaşı’ nın 276 kg’ lık mermiyi kaldırdığını gösteren temsili anıtı gezerken Ocean Zırhlısı’ nı batırışını adeta hayal ediyoruz. Sonrasında Çanakkale Savaşı’ nın bütün ihtişamını ve zaferini yansıtan Çanakkale Zafer Anıtı’ na ulaşıyoruz. Bozcaada, Gökçeada ve Boğaz’ ın Ege’ ye açılan kapısını panoramik bir şekilde görürken Şehitliğimizi de geziyoruz. Sonrasında Fransızların morto adını taktığı ve birçoğunun karaya çıkmayı başaramadığı Morto Koyu’ na ulaşıyoruz. Binbir kahramanlığın yaşandığı Çanakkale’ de yine bir avuç askeri ile büyük bir İngiliz birliğinin karaya çıkışını engelleyen Yahya Çavuş şehitliğine hareket ediyoruz. Yahya Çavuş Şehitliği’ ne geldiğimizde tarih kokan tabyaları ve artık bir harabe halinde olan ve ilk şehitlerimizi verdiğimiz Sedd-ül Bahir Kalesi’ ni görüyoruz. Yahya Çavuş Anıtı’ ndan ayrılıp Alçıtepe istikametinden savaş sırasında kahramanlığı kadar centilmenliğiyle de öne çıkan Türk askerinin Sargı Yeri Şehitliği’ ne ulaşıyoruz ve gezimizin ilk bölümünü bitirip öğle yemeği molası için ara veriyoruz. Gezimizin ikinci bölümüne savaşı adeta yeniden canlandıran mektuplar, asker kıyafet ve eşyaları ve 20.yy`a ait çeşitli silahların sergilendiği Kabatepe Müzesi`ni geziyoruz. Sonrasında belki de Çanakkale Savaşı`nın kaderini değiştiren Atatürk`ü tarih sahnesine çıkaran 57. Alay Şehitliği`ne ulaşıyoruz. Dünyanın en yaşlı gazisinin tasvir edildiği mozole bizi 57. Alay`ın girişinde karşılıyor. Buradan Conk Bayırı`na doğru tırmanmaya başlıyoruz. Conk Bayırı`nda Mustafa Kemal`in gözetleme yerini, vurulduğu zaman kurşunun saatine gelip saati parçalaması ile kurtulup bize bağışlandığı yeri, I. Dünya Savaşı`ndan kalan siperleri geziyoruz. Göktürk Kitabeleri`nden esinlenerek 5 sütun halinde Çanakkale Savaşı`nı anlatan kitabeleri geziyor aynı zamanda Anzak Koyu`nu panoramik olarak seyrediyoruz. Turumuzun sonunda İstanbul`a hareket. Çanakkale – Tekirdağ üzerinden akşam saatlerinde İstanbul`a varış bir sonraki Tatil.com Organisazyonun`da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

EK HİZMETLER:

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Toplam bedeli Tam: 100,00 TL Sarı basın kartı, 65 Yaş üzeri ve 7/17 yaş konuklarımız kimlik ibraz etmek kaydı ile 90,00 TL, ödeyeceklerdir. Bu ücretler istenildiği takdirde satış ofislerimizde fatura karşılığı ve taksitlendirilerek tahsil edilecektir.

0-7 YAŞ ÇOCUKLARDAN EK HİZMET ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.

Bu Turumuzda Müze Kart kullanımı olmadığı icin Müze kart verilmemektedir.

 GENEL OZELLİKLER

Gezi süresi 3 gece 4 gün olup 2 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda tatil.com sorumluluğu yoktur.

Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına gore; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-29 kişi arası lüks küçük otobüs (midibas) 29 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.

Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde tatil.com 1 (Bir) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüks otobüslerle ulaşım
 • 3* Otellerde Yarım pansiyon Konaklama ( 2 Akşam Yemeği- 2 Sabah Kahvaltısı)
 • Çevre gezileri
 • Tatil.com otobüs içi ikramlar
 • Zorunlu Seyehat sigortası
 • tatil.com Güvencesi
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri (100 TL)

TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle yemekleri,
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler,
 • Ferdi kaza sigortası,
 • Extra olarak belirtilen geziler
 • Kişisel harcamalar

Bozcaada Turları 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu bayindir 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu104 2875gokceada derekoy 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turugokceada 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu660 yurt disi egitim 563446689 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu391754462 gökçeada1 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turugokceada lazkoyu 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turugokceada308a 540x359 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turuimbros 11 1024x768 gezinim com 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu

104 2875093 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu0022 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu

Sarap 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu

sehitlik turu 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu1915 9 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu 15799491 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu1236168792fotograf 9 dsc03439fr 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turucanakkale sehitligine rezidans yapilacak 82247 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu canakkale sehitlik 11 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu conk bayiri 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu27 alay kitabesi 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turui6 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu image001353 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turuseyit onbasi heykeli 150x150 Ramazan bayramına özel Gökçeada  Bozcaada  Çanakkale turu

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

© 2020 Ekonomik Tatil Fırsatı. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie