Ramazan Bayramı Turları

665079349_karadeniz5

Ramazan Bayramı Doğu Karadeniz Batum Turu

6 Gece 7 Gün (5 Gece Konaklama)

809 ,00 TL

2 kişilik oda da kişi başı

 Kalkış Tarihi :
16.07.2015
17.07.2015
18.07.2015
 
 

 

****2015 ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KACIRMAYIN ****

 

 3 GECE YAYLA KONAKLAMASI

 

 RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL

 

DOĞU KARADENİZ – TAM GÜN BATUM TURU

 

(6 GECE 7 GÜN)

 

(5 GECE OTEL KONAKLAMALI)

 

 ***1 GECE TULUM İLE YÖRESEL DüĞÜN GECESİ ***

 

***1 GECE KEMENCE İLE HORON GECESİ***

 

…FİYATA DAHİL…

GENEL ÖZELLİKLER

Gezi süresi 6 gece 7 gün olup 5 gece otel konaklamalıdır. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

TUR DETAYLARI

1.GÜN GECE YOLCULUĞU

21:00 Bakırköy Boyner Önü
22:00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü
23:00 Kadıköy Eski Salı Pazarı
23:15 Kartal Yemek Center
23:30 Çayırova Mc Donalds Önü
00:15 İzmit Halk Evi önü
04:30 Ankara Armada Önü Turumuza katılacak misafirlerimizin alınması ardından aracımızda sizlere ikram edeceğimiz yiyecek paketleri ve ikramlar eşliğinde Bolu- Ankara yolu üzerinden Samsun`a hareket ediyoruz.

2.GÜN SAMSUN – ATATÜRK ONUR ANITI – GAZİ MÜZESİ – İLK ADIM ANITI – BANDIRMA VAPURU – AMİSOS AMAZONLAR DİYARI – AYVACIK KÖYÜ

Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrasında Samsun`a varıyoruz. Cumhuriyet`in en önemli mihenk taşlarından biri olan Kızılırmak ve Yeşilırmak`ın denize döküldüğü bölgede yer alan bu anlamlı şehirde; ilk olarak Samsun Belediye Parkı`nda Samsun`un simgesi haline gelmiş Mustafa Kemal ATATÜRK`ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı`nı ziyaret ediyoruz, sonrasında Mustafa Kemal ATATÜRK`ün Samsun`a geldiğinde kaldığı otel olan Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş; kendinizi o dönemlerde yaşıyormuş hissine kapılacağınız Gazi Müzesi`ni ziyaret ettikten sonra, ATATÜRK`ün 100. Yaş günü anısına 1981 yılında Bandırma Vapur`undan indiği iskelenin şuan ki olduğu konuma yapılan İlk Adım Anıtı`nı ziyaret edip, 19 Mayıs 1919`da ATATÜRK ve 18 Silah arkadaşının İstanbul`dan Samsun`a geldikleri Cumhuriyet`in ilk adımlarının atıldığı, Bal mumu Heykellerinin bulunduğu Bandırma Vapuru`nu gezdikten sonra Efsanevi Kadın savaşçılar olarak bilinen Amazon kadınlarının koyu olan Amisos Amazonlar Diyarı`na çıkıyor, Samsun`u bütün ihtişamıyla seyrediyoruz. Burada verilecek serbest zamanın ardından çok az kişi tarafından keşfedilmiş şu anda sadece Tatil.com aracılığıyla gezebileceğiniz yeşil ve mavinin tüm güzelliğini sergilediği muhteşem doğasıyla sizi büyüleyecek Ayvacık Köyü`ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Ayvacık Köyü`nde ki doğa gezisi ve fotoğraf molasının ardından Ordu`ya yolcuğumuz başlıyor konaklama ve akşam yemeğini alacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.

 Konaklama : 5* Fatsa Yalcın Otel (ORDU)

 3.GÜN BOZTEPE – GİRESUN – GİRESUN KALESİ – TİREBOLU – ÇAY FABRİKASI -AKÇAABAT – TRABZON – AYASOFYA MÜZESİ – ATATÜRK KÖŞKÜ – TELKARİ VE KAZAZİYE ATÖLYESİ – SÜMELA MANASTIRI – *** KEMENÇE İLE HORON GECESİ***

Otelimiz de alacağımız sabah kahvaltısının ardından Şehrin incisi, bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hakim ziyaret edenleri büyüleyen 485 Metre yükseklikte ki Boztepe`ye çıkıp şehri kucaklıyor hissine kapılacaksınız. Dileyen misafirlerimiz Ordu Merkez`den Teleferik ile (ekstra) Boztepe`ye çıkabilirler.Burada vereceğimiz çay molası ardından Giresun`a doğru yola çıkıyoruz. Şehre vardıktan sonra panoramik olarak Giresun Kalesi`ni görüp, Giresun`a has tüm dünyaca bilinen fındıklardan alabilmeniz için verilen mola ardından Keşap- Espiye yolu üzerinden Tirebolu 42 Çay Fabrikası`na varıyoruz. Çayın soframıza gelen halinin hangi aşamalardan geçtiğini canlı canlı göreceğimiz bu gezi ardından içinizi ısıtacak çaylarımızı içip, dileyen misafirlerimiz çay alışverişi yaptıktan sonra yola çıkıyoruz. Görele-Vakfıkebir yolundan Akçaabat`a varıyoruz. Burada alacağımız öğlen yemeği meşhur Akçaabat Köftesinin (ekstra) ardından Trabzon`a yolculuğumuza başlıyoruz. Trabzon`da ilk olarak İstanbul`dan Trabzon Kömenes Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi`ni gezdikten sonra Atatürk`ün Trabzon`a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince ATATÜRK`e hediye edilen ve Trabzon`a 3. Ve son kez geldiğinde konakladığı ATATÜRK Köşkü`nü ziyaret ediyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Trabzon`un ünlü el işçiliği telkari ve Kazaziye atölyelerine gidip geçmişten kalan bu sanat eserlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi alıyoruz ve alışveriş molasının ardından Maçka`ya doğru yola çıkıyoruz. Günün son ve en etkili ziyaretlerinden birini gerçekleştirmek için Mela Dağ`ına kurulan Sümela Manastırı`na gidiyoruz. Bu mimari harikası manastıra ulaştığınızda karşısında Zigana Dağı`nın heybetiyle, içinde bulunduğunuz Sümela Manastırı`nın ihtişamıyla kendinizi kaybedeceğiniz bu tarih kokan mekanda rehber anlatımı ve serbest zamanın ardından konaklama ve akşam yemeğini alacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Konaklama : Zigana Gümüşkayak Yayla Kent ( YAYLA KONAKLAMASI)

 *** AKŞAM YEMEĞİ ARDINDAN KEMENÇE İLE HORON GECESİ ***

 4.GÜN ZİGANA GECİTİ – KARACA MAĞARASI – HAMSİKÖY – AYDER YAYLASI – ÇAMLIHEMŞİN – ZİLKALE – RAFTİNG -ŞENYUVA KÖYÜ – FIRTINA VADİSİ – ***TULUM EŞLİĞİNDE YÖRESEL DÜĞÜN EĞLENCESİ***

 Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasın da Karaca Mağarasına ulaşmak için Zigana Dağlarına doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Trabzon`u Gümüşhane`ye bağlayan Zigana Geçiti`ni aştıktan sonra eşsiz bir dağ manzarası ile 2010 rakım`da fotoğraf molasının ardından Gümüşhane torul yolu üzerinden damlataş mağaralarının en iyi örneklerinden biri toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarasına ulaşıyoruz. Bir doğa harikası olan mağarayı gezerken sarkıtlar, dikitler, sütunları ve org desenli duvarların görüntüsünden büyüleneceksiniz. Karaca mağarasından sonra Karadeniz`in en meşhur köyü olan Hamsiköy`de vereceğimiz sütlaç molasının sonrasın da Karadeniz`in göz bebeği Ayder Yaylası`na gidiyoruz. 1350 metre yükseklikte, yeşilinde kaybolacağınız, akan şelalelerinde huzur bulacağınız bu güzel yayla gezisinin ardından Fırtına Vadisinin etkileyici doğası eşliğinde öğlen yemeğimizi yiyoruz.

Arzu eden misafirlerimiz için tur alternatiflerimiz (ekstra);

1.Alternatif: Eski Ticaret Yolunu korumak için Cat Vadisine kurulmuş olan ZİLKALE ve ORTAN KÖYÜ gezisi (kişi başı 35 TL)

Çamlıhemşinden bineceğimiz minibüslerle SEVDALUK dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva köyünü görerek orijinal Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz.Buradaki serbest zaman sonrası fırtına vadisinin vahşi doğasında yükselen Zilkale’ ye geçiyoruz.(Zil Kale`nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız.)

 2. Alternatif: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG (kişi başı 50 TL)

Dileyen misafirlerimizle konusunda uzman eğitmenlerimizden alacağımız brifing sonrası Fırtına deresinin coşkun sularında rafting yapıyoruz.

 Turlarımızın ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

 Konaklama : Pınar Otel (Fırtana Vadisi)

 ***AKŞAM YEMEĞİNİN ARDINDAN HORON İLE YÖRESEL DÜĞÜN GECESİ ***

5. GÜN TAM GÜN BATUM TURU HOPA – SARP SINIR KAPISI – GONİO KÖPRÜSÜ – MEDEA HEYKELİ – BATUM PİAZZA MEYDANI – POSEİODON ANITI – TİYATRO BİNASI – MERYEM ANA KATEDRALİ – CASİNO

 Sabaha otelde alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız Sarp sınır kapısı oluyor. Ülkemizi Gürcistan`a bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehrinin Karadeniz`e dökülen yerine konumlandırılmış Batum`a giriş gerçekleştiriyoruz. Batum`da ilk olarak küçük bir sahil kasabası olan Gonio`ya gidiyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia`yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü`nun altından Çoruh Nehri`nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli`ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı`na gidiyoruz, Batum`un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanında, Altın renkli Poseidon Heykeli`ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali’ ni ziyaret ediyor sonrasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Sarp sınır kapısından çıkış gerçekleştirerek konaklama ve akşam yemeğimizi alacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.

 Konaklama: Pınar Otel (Fırtına Vadisi )

 ÖNEMLİ UYARI: Batum Girişlerinizde Resimli ve TC. Kimlik Numaranızın yazılı olduğu kimlik (nüfus kağıdı) bulundurmak ZORUNLUDUR. Ehliyet veya Pasaport ile giriş YAPILAMAZ. 16 TL olan yurt dışı çıkış harcı misafirler tarafından ödenmektedir.

 TC. VATANDAŞI OLMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİRİŞİ KENDİLERİNE AİTTİR. ELEKTRONİK VİZE GEÇMEMEKTEDİR. BELGE EKSİKLİĞİ SEBEBİYLE GİRİŞ YAPAMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.

 *** COCUKLAR DAHİL RESİMSİZ ve YIPRANMIŞ KiMLiKLER GİRİŞ YAPAMAZ.

 ÖNEMLİ UYARI: Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM`A geçişleri için NOTER onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir

 6.GÜN RİZE BEZİ ATÖLYESİ – OF – ÇAYKARA – UZUNGÖL – VAKFIKEBİR – SÜRMENE BIÇAKÇISI- SAMSUN

Sabah kahvaltımızı otelde alıp otelimizden ayrıldıktan sonra Rize bezlerinin yapımını canlı olarak göreceğimiz TEKPA Rize Bezi Atölyesi`ne gidiliyor.Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Of -Çaykara -Taşkıran güzergahından Uzun Göl`e ulaşıyoruz. Uzun gölde yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huşu ile öğlen yemeğimizi(extra) alıyoruz. Öğlen yemeğimizi almamızın ardından dileyen misafirlerimiz için ;

Haldızen Deresi – Demir Kapı Yaylası – Yayla Evi Gezisi (Ekstra) Kişi Başı :35 TL

Çoğumuz Haldizen ismini pek bilmeyiz. Oysa Haldizen Deresi Uzungöl`ün varlık nedenidir. Uzungöl, vadi onunun kapanması sonucunda oluşmuş bir set gölü. Yüzyıllar önce meydana gelen buyuk bir heyelan, Haldizen Deresi`nin akışını bu bölümde ağırlaştırıp göle dönüştürmüş Uzun Göl`un bir nevi Annesi Haldizen Deresi.

En uzak dağ köylerinden biri olan Haldızen (Demirkapı) Yaylasında ; Balıklı Göl , Aygır Gölü , Piromer Gölü , Sarıçiçek Gölü , Dipsiz Göl , Çifte Göller adları ile anılan krater golleri bulunmaktadır .Yedi Göller olarak adlandırılan bu bölgedeki Balıklı Göl ` de doğal alabalık yaşamaktadır . Balı ile meşhur Anzer Yaylası ile komşu olan Haldizen Yaylası `nda ağustos ayında bile kar görmek mümkündür .

Demirkapı yaylasında şehrin gürültüsünden uzak doğanın kucağında bulutların öte yanında yayla evlerinin sıcaklığını gezip görerek gezimizi sonlandırıyoruz.

Bu keyifli gezi ardından yola çıkarak Türkiye`de bıçağın ana vatanı olarak adlandırılan Sürmene`ye gidiyor meşhur Sürmene bıçaklarını tanımak ve alışveriş yapabilmeniz adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından yol üzerinde giderken Karadeniz`in meşhur Trabzon ekmeği ,tereyağ ve peynir alabilmek için Vakfıkebir`de durup alışverişlerimizi tamamlıyoruz. Son kez Karadeniz`in tüm güzelliklerini tekrardan gözünüzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu üzerinden Samsun`a varıyoruz. Samsun`da konaklama ve akşam yemeği alacağımız otelimize geciyoruz.

 Konaklama: 4* Veya 5* Oteller Samsun

 7.GÜN AMASYA – MUMYALAR MÜZESİ – HAZERANLAR KONAĞI – YALIBOYU – YEŞİLIRMAK – ARKEOLOJİ MÜZESİ – ÇORUM

Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya`ya varıyoruz. Amasya`daki gezimize Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititler`den Romalılar`a, Selçuklu`dan Osmanlı`ya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı,Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşil Irmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikayesiyle büyüleyen Kral Kaya Mezarları`nın panoramik seyri sonrasında Amasya`da ki son gezimiz sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını gördükten sonra Amasya`dan ayrılarak Leblebinin başkenti Çorum`a gidiyoruz. Çorum`a gelip leblebi almadan evlerimize dönmek olmaz kısa bir alışveriş molası ardından turumuzun sonuna geliyoruz. Ankara – Bolu – Adapazarı – İzmit güzergahı ile akşam saatlerinde İstanbul`a varıyor, Bir başka Tatil.com organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalarda bırakarak vedalaşıyoruz.

EK HİZMETLER:

 Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Toplam bedeli Tam: 180,00 TL.Müze Kart Sarı basın kartı olan ayrıca 65 Yaş üzeri ve 7/17 yaş konuklarımız kimlik ibraz etmek kaydı ile 140,00 TL, ödeyeceklerdir. Bu ücretler istenildiği takdirde satış ofislerimizde fatura karşılığı ve taksitlendirilerek tahsil edilecektir.

0-7 YAŞ ÇOCUKLARDAN EK HİZMET ÜCRETİ ALINMAMAKTADIR.

T.C Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirler bu turumuzda müze ören yeri giriş ücretleri için 20,00 TL fark  öder. Müzekart uygulamasının T.C Vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle Müzekart verilmez.

UYARILAR

Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda tatil.com sorumluluğu yoktur.

Turlarımız, Tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-29 kişi arası lüks küçük otobüs (midibas) 29 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

Turlarımızda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk numaraları kesin kayıt sırasına göre verilir.

Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde tatil.com 1 (Bir) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

Başvurularınızı yapmak için ; http://www.tatil.com/tur/ramazan-bayrami-dogu-karadeniz-batum-turu-5-gece-konaklama-6174?t=1 ziyaret edebilirsiniz.

2007182880 karadeniz2 150x150 Ramazan Bayramı Turları 1517437309 karadeniz3 150x150 Ramazan Bayramı Turları 693730806 karadeniz6 150x150 Ramazan Bayramı Turları 665079349 karadeniz5 150x150 Ramazan Bayramı Turları

 

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

© 2020 Ekonomik Tatil Fırsatı. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie