Erdek’te Ucuz Tatil İmkanı

Tatil_3

Tatili ucuza getirmek isteyenler için bu yazıda Balıkesir’in turistik yerlerinden olan Erdek’i ve buradaki ekonomik tatil olanaklarına değineceğiz. Turizm cenneti ülkelerden biri olan ülkemizdeki en önemli turistik merkezlerden biri olan Balıkesir’in Erdek ilçesini herhalde bilmeyen yoktur. Özellikle yerli turistlerin akınına uğrayan Erdek, yaz aylarında aşırı yoğunluk yaşayan yerlerden… Erdek, hem merkezi hem de köyleri ele alındığında tatil imkanları barındıran bir yer olması hasebiyle özelikle yerli turistlerin gözde mekanlarından birisi haline gelmiştir.

Hem kültürel hem de tarihi dokusuyla ziyaretçilerine eşiz imkanlar sunan Erdek her ne kadar küçük bir yer gibi bilinse de çok sayıda tatil imkanını bünyesinde barındıran, şirin olduğu kadar geniş de bir tatil yöresidir.

Erdek’teki tatil olanakları ile ilgili olarak ilk bahsedeceğimiz yer Kapıdağ Yarımadası. Denizi temiz, doğası yeşil, tarihi yerleri de bünyesinde barındıran bu güzide yarımadanın en cazip yanlarından biri de İstanbul’a İDO ile yalnızca 2 saat mesafede olması. Bu sebepten ötürü özellikle İstanbul’un yerlisinin sıkça tercih ettiği tatil yörelerinden biri olarak bilinmektedir burası. Ayrıca Kapıdağ Yarımadası’nı cazip kılan bir diğer özellik ise burada tatil yapmanın Erdek ilçesinin diğer bölgelerine oranla çok daha ekonomik olmasıdır. Konaklamak için sahip olduğunuz apart, otel, motel ya da pansiyon gibi tesisler diğer bölgelere göre çok daha ekonomiktir.

Öte yandan Erdek’te bulunan Narlı köyü de son derece hareketli tatil yörelerinden biridir. Temiz denizi, altın sarısı kumsalı ve sıcak insanı ile size kendini kısa sürede sevdirecek bir tatil beldesi arıyorsanız Narlı köyü de alternatifleriniz arasında yer alması gereken yerlerden biridir. Zira buradaki konaklama imkanları da Kapıdağ Yarımadası’nda olduğu gibi son derece ekonomiktir ve verdiğiniz paranın karşılığını sonuna kadar alacağınız bir yerdir.

Erdek’in yanı sıra Balıkesir’deki Ocaklar ilçesi de tatil için seçebileceğiniz, son derece temiz bir deniz ve kumsalı olan yerlerden biridir.

Tam teşekküllü bir hastanenin de bulunduğu bu tatil yöreleri muhtemel aksilikleri çözme noktasında da farklı alternatiflere sahip olmasıyla bilinen, ekonomik tatil imkanları arayanların gözdesi konumundaki şirin tatil yörelerindendir. Gün içerisinde tarihi yerleri ziyaret edip bu güzelliklerle vakit geçirebilir, geceleri de deniz turları ile mavi yolculuklara kendinizi bırakabilirsiniz. Çocukların eğlencesi için düşünülmüş çok sayıda lunaparkın da bulunduğu bu tatil yörelerinde dilerseniz sahil bandındaki alışveriş merkezlerini gezerken çocuklarınızı eğlenmeleri için lunaparka bırakabilir, isterseniz onlar eğlenirken siz de çay bahçelerinde doğal limonatalarınızı yudumlayıp sevdiklerinizle sohbet ederek vakit geçirebilirsiniz.

Kısacası bu ekonomik tatil önerileri arayanlar için hazine değerinde olan Erdek’teki tatil imkanları, tatil yerinizi çok daha önceden belirlediyseniz dahi, aklınızı çelmeye aday! Tatil planlarınızın değişmesi sizi çok sıkıntıya sokmayacaksa eğer, gidip Balıkesir Erdek’e bi’ göz atmanızı tavsiye ederiz. Unutulmaz bir tatil geçirmek istiyorsanız, Erdek yerinde bir tercih olacaktır.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

© 2020 Ekonomik Tatil Fırsatı. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie