4 Günlük Avrupa Tatili

Avrupa_Tatili_0

Günümüzde hayatın zorluklarından dolayı oldukça çok canımız sıkılır. Her fırsatta tatil arayışı içerisinde gireriz. Kafamızı dağıtmak ve dinlemek ihtiyacı hissederiz. Fırsat bulduğumuz bir boşlukta tatil yapacaksak bunun unutulmaz bir tatil olmasını sağlamamız mümkündür. Avrupa’ya düzenlenen bir tatile katılmak hem farklı bir deneyim olacak hem de tatil ihtiyacımızı kat be kat giderecektir. Tatilsepeti’nin 4 günlük hazırladığı bir Roma Tatilini kaçırmamalısınız. İtalya’nın rüyalar şehri Roma’da oldukça keyifli vakit geçireceksiniz. Tatil programı ise aşağıda yer almaktadır.

1. Gün İstanbul – Roma
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Acente kontuarı önünde buluşma. Bilet ve gümrük işlemleri sonrası Roma`ya hareket. Varışta karşılanma ve panoramik şehir turu. Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso, Vatikan, St.Pietro Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer. Dileyenler ekstra olarak düzenlenecek olan Roma gece turuna katılabilirler.

2. Gün Roma
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız için ekstra olarak organize edilebilecek olan Napoli Pompei turuna katılma imkânı. Görülecek yerler arasında Bazilika, forum, Vetil’ in evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları ve tiyatrolar yer almaktadır. Bu muhteşem gezinin ardından özel otobüsümüz ile Napoli’ ye geçiyoruz. Görülecek yerler 16. yüzyılda yapılmış Kraliyet sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’ daki Pantheon’ dan esinlenerek yapılan San Francesco di Paolo kilisesi, Plebiscito meydanı, Angevin kalesi ve Napoli limanı. Ünlü sinema yönetmeni Fellini’nin filmlerine konu olmuş gerçek İtalya kültürünü tanıma fırsatı bulabileceğiniz Napoli, İtalya’nın görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir.

3. Gün Roma
Sabah kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu edenler ile tam gün ekstra Floransa turu. Özel otobüsümüzle sabah otelden hareketle yaklaşık 260 km’ lik yolculuk sonunda Floransa’ ya varıyoruz. Rönesansın doğduğu şehir olan Floransa’ yı tanımanız için yapacağımız tur sırasında Michelangelo Meydanı, Giotto Çan Kulesi, Arno Nehri, Signoria Meydanı, Ponte Vecchio Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Santa Maria del Fiore Kathedrali, Altın Kapı, Vaftizane, Uffizi Galerisi, Santa Maria Novella Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Roma’ya dönüş. Geceleme otelinizde.

4. Gün Roma – İstanbul
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dönüş saatine bağlı olarak ekstra düzenlenebilecek olan Castel Gandolfo – Nemi – Castelli Romani Outlet Turuna katılabilirsiniz. Roma’nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papa’nın yazlık malikânesinin bulunduğu Gandolfo Köyü’nde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Anthony Quinn’in ünlü “Kasabanın Sırrı” filminden hatırlayacağınız Nemi, dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir İtalyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla Castelli Romani Bölgesi’ni tanıyoruz. Son olarak İtalya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Castelli Romani Outlet Center’da Dünyanın sayılı markalarını uygun fiyatlarla alabilirsiniz. Dönüş transferi için uçak saatinden 3 saat önce otelden alınarak havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra İstanbul´a hareket.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

© 2020 Ekonomik Tatil Fırsatı. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie